logistyk

Wybierając zawód zawsze czujemy obawy, czy uda się nam w przyszłości pracować w zawodzie, czy ta praca spełni nasze oczekiwania. Praca logistyka to bez wątpienia profesja z przyszłością. Zapotrzebowanie na pracowników działów logistyki ciągle rośnie wraz z mobilnością produkcji, sprzedaży jak i usług. Logistyka liczy się także w e-commerce i przesyłkach kurierskich, które podbijają rynek wręcz go dominując.

Praca w logistyce to nie tylko praca logistyka zarządzającego transportem, ale także praca specjalisty logistyki w magazynie, logistyka przeładunku itp. pracy w tej branży jest wiele. Również małe firmy zatrudniają logistyków przy organizacji firmy, produkcji czy sprzedaży. Logistyka i transport kojarzą się głównie ze sprzedażą, wędrowaniem produktów w łańcuchu dostaw między producentem, hurtownikiem a detalistą, aż do konsumenta, tymczasem także na etapie produkcji logistyka jest ważna.

Wiele firm posiada swe oddziały w różnych miejscach kraju lub nawet krajach a półprodukty muszą pokonywać rozmaite drogi między fabrykami zanim trafią do sprzedaży jako wyrób finalny. Przy organizacji transportu niezbędny jest specjalista logistyki.