w pracy i w domu

w pracy i w domuPracownicy działów takich jak transport, logistyka muszą cechować się stosowną osobowością, by mogli wykonywać swe obowiązki zawodowe bardzo dobrze. Pożądana jest przede wszystkim punktualność, rzetelność, precyzja wypowiedzi i działań, koordynacja. Zwykle trudno jest rozdzielić w takich kwestiach życie prywatne od życia zawodowego.

Specjalista ds. logistyki musi wykazać się organizacją życia w ogóle. Rodzaj pracy rzutuje na jego życie poza zawodowe i przeciwnie. Bardzo często osoby kochające planowanie i punktualność właśnie na podstawie swych zainteresowań i cech osobowościowych wybierają zawód logistyka. Spełniają się w pracy poprzez skrupulatne planowanie w czasie i przestrzeni. Mając przekonanie do porządku i harmonogramu zdecydowanie łatwiej jest wykonywać swoją pracę wymagającą od pracownika przykładania uwagi go planu, jego realizacji.

Jeżeli wybiera się zawód niezgodny z temperamentem można jedynie podejrzewać iż obowiązki zawodowe nie będą satysfakcjonujące a osoba taka będzie się w swej pracy męczyć znacznie szybciej niż pozostali pilnując porządku za wszelką cenę nie umiejąc go utrzymać.